699
1090090

GUDOM, lackerat trä, Qingdynastin, 16/1700-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Sittande daoistisk dignitet. Lackerad och förgylld dekor. Höjd 51 cm.

Torksprickor. En fot borta. Slitage.