701
1098571

BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, troligen 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Nedslagen blick under välvda ögonbryn, milt leende mun. Höjd 20,5 cm.

Skador. Anlupen.