726
1087045

VAS, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
27 000 SEK

Droppformad, med utsvängd mynning. Målad dekor av blommor, med förgyllda hänklar. Höjd 15,5 cm.

Skador, lagningar.