746
1080896

OKÄND KONSTNÄR, gouache på papper. Indien, sent 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Procession med maharadja på gul häst omgiven av män. Mått motiv 21,5x31 cm. Mått med passepartout 25x35 cm. Ej ramad.

Skador, fläckar.

Proveniens

Purschased by a Swedish Collector in Delhi in 1970.