749
1080906

OKÄND KONSTNÄR, två stycken, bläck och färg på papper med förgyllda detaljer. Indien, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Motiv av kvinnor, den ena med kvinna sittande på tronstol. Den andra med två kvinnor och tre hjortar. Mått 21,5 x 14 cm resp. 23 x 5 x 16 cm.

Skador. Hål, fläckar.

Proveniens

Purschased by a Swedish Collector in Delhi in 1970.