757
1108594

VAS, cloisonné. Japan, Meiji (1868-1912), signerad Kin'unken zo.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Dekor med guld och silvertrådar av fåglar och blommor mot svart bakgrund. Undersidan med signatur "Kin'unken tsukuru". Höjd 15,5 cm.

Ifylld nagg.