HANDSPEGEL, nefrit och metall. Kina, tidigt 1900-tal.
Dekor av fladdermös och blommor. Inläggningar i sten. Nefritplaketten med skuren dekor granatäpplen. Bräm med dekor av buddhistiska element. Längd 20,5 cm.
Slitage.
×
Logga in
Kunde inte logga in