766
1017295

DEKORDEL, nefrit. Kina, troligen sen Qingdynasti.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor av lyckotecken, dubbla fiskar, och olika buddhistiska element. Insidan med skuren dekor av en fisk. Längd 11,5 cm.

Litet nagg. Slitage.