779
1114146

SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1600-tal med Hongzhis sex karaktärers .

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Lila glasyr. Diameter 18,5 cm.

Slitage. Lagad fotring.