780
1057041

KRUKA, keramik. Sydkina, troligen sen Mingdynasti.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Turkosglaserad. Lock med ruyidekoration. Höjd 17 cm.

Nagg, krackelyr, sprickor.

Proveniens

From the Collection of Carl Kempe.