785
1051276

VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Cylindrisk hög med indragen hals och maskaronhänklar. Skuren dekor av växter. Höjd 36,5 cm.

Obet slitage. Obetydlig nagg vid fotring.