789
1083838

SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1600/1700-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
958 - 1 440 EUR
1 080 - 1 630 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Gulglaserad med underglasyrblått, med motiv av drakar jagandes den flammande pärlan. Diameter 14,7 cm.

Skador.