I form av en lotusdamm med två oxar samt hållare för rökelse. Glaserat i färgerna aubergine, blått, gult, grönt och vitt. Längd 13 cm. Djup 12 cm. Höjd 7,3 cm.
Nagg, krackelyr.
×
Logga in
Kunde inte logga in