809
1094294

VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912), med Qianlongs märke.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med maskaronringhäklar, dekor i rött av lärd man till häst. Höjd 21 cm.

Obet slitage.

Proveniens

From the Collection of David R Brolin. Purschased in London in the 1950's at Bluett. Thence by descent.