819
1104101

TALLRIKAR, sex stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Dekor i famille rose med påfåglar i blommande trädgård. Diameter 22,5 cm.

Smärre nagg. Fåtal med sprickor och lagningar.