827
1091716

TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 580 - 1 750 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris

Rund form med med hänklar i form av blommor, lock med knopp i form av krona, dekor i famille rosefärger av blommor. Diameter 22,7 cm. Längd med hänklar 29 cm. Höjd inklusive lock, 20,5 cm.

Hänklar med lagningar samt nagg.