856
1056199

STEKFAT, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
969 - 1 450 EUR
1 110 - 1 660 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Oval med dekor i famille rosepaletten av figurscener från hovlivet. Längd 37,5 cm.

Slitage.