856
1056199

STEKFAT, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Oval med dekor i famille rosepaletten av figurscener från hovlivet. Längd 37,5 cm.

Slitage.