859
1084928

PRAKTFAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. Med Kangxis sex karaktärers märke.

Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
2 620 - 4 360 EUR
2 740 - 4 560 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Dekor i famille vertepaletten av figurscen med stridande soldater. Diameter 54,5 cm.

Slitage.