866
1090450

Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tripod med djurformade hänklar, brunsvart glasyr. Träställ och trälock medföljer. Höjd med lock 14,5 cm.

Slitage.

Införselmoms

Proveniens

Japanese wooden box accompanies the piece.

Import VAT will be charged on the hammer price on this lot, 12%.