886
1071602

FAT, porslin. Sen Mingdynasti (1368-1644).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Dekor i underglasyrblått med motiv av växter. Diameter 21,4 cm.

Slitage, glasyrnagg, bränningssprickor.