892
1100866

FAT, porslin. Qingdynastin, med Kangxis märke och tid (1662-1722).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av eleganta damer samt ryttare i trädgård. Diameter 34,3 cm.

Kantlagning. Nagg. Slitage.