927
1055986

RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund på tre fötter, dekor i underglasyrblått av växter. Diameter 27,2 cm.

Nagg, slitage.