945
1115089

VINOFFERBÄGARE, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
700 - 875 EUR
737 - 922 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Hallmärke i botten. Dekor i underglasyrblått av text, ett poem från Tangdynastin. Höjd 10 cm.

Bränningssprickor, sprickor, nagg.