965
1074896

Treradig pärlcollier med odlade pärlor

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

diameter ca 4.5-6 mm, lås med cabochonslipad rosa turmalin samt runda briljantslipade diamanter, 18K guld och platina, längd ca 35 cm. Låset stämplat KT (Torndals Juvelerare), Stockholm 1955.

Brukslitage, turmalin med repa