Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
986
1065393

Ring och brosch

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
388 - 484 EUR
443 - 554 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20
Ring och brosch

ringen med rosenslipade diamanter, 18K guld och silver, storlek 15.25/48, total vikt 4 g. Skenan med svenska otydliga stämplar. Broschen i silver och paste, diameter ca 1.7 cm, total vikt 5 g.

Åldersrelaterat slitage