39
1134491

OMEGA, Speedmaster, kronograf

Utropspris
60 000 SEK
5 320 EUR
5 610 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23
OMEGA, Speedmaster, kronograf

Storlek: 42 mm
Material: stål
Urverk: manuell, caliber 321
År: cirka 1967
Glas: plexiglas
Armband: originallänk, viklås, ref. 1035-2.68/506
Referensnummer: ST 145.012
Serienummer: 25.442.403
Boettnummer: 145.012-67 SP

Urtavla ej tidsenlig, passar ref. 105.003 cirka 1963.

For detailed condition report, please contact specialist.

Proveniens

inköpt 1969 på Queen Elizabeth