Important Timepieces 614

Dags för inlämning och värdering!

9 april återvänder Nordens regerade klockauktion, Important Timepieces – nu har inlämningen börjat! Om du har en exklusiv klocka som du vill värdera och sälja är vår internationellt uppmärksammade klockauktion rätt plats då Bukowskis Important Timepieces både är störst i Skandinavien och har en internationell köpstark kundkrets. Välkommen att kontakta oss idag!
Läs om resultaten från vår senaste auktion här >

När är det visning och auktion?

Visning: 4–8 april på Berzelii Park i Stockholm
Auktion: 9 april på Arsenalsgatan 2 i Stockholm

NÅGRA AV KLOCKORNA VÅRA KUNDER SÖKER EFTER:
Rolex Daytona s.k. ”Paul Newman”
Omega Speedmaster från 1950-talet
Patek Philippe, kronograf
Jaeger-LeCoultre Memovox Polaris 1960-tal
Rolex, Submariner, ”Comex”, Ref nr. 5514
Patek Philippe, Nautilus från 1970-tal
Longines, Charles Lindbergh ca 1930
Heuer Monaco Chrono matic ca 1970
Audemars Piguet Royal Oak från 1970-tal
Klockor med unik proveniens t.ex. militär eller kunglig