123
1144619

Donald Baechler

(USA, Född 1956)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
13 200 - 15 400 EUR
13 800 - 16 100 USD
Klubbat pris
140 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Donald Baechler
(USA, Född 1956)

"Tree"

Signerad DB 90-91 a tergo. Duk 148 x 102 cm.

Proveniens

Galleri Lars Bohman, Stockholm.
Sotheby's, New York, February 1999, katalognummer 296.