225
1137584

Nick Brandt

(Storbritannien, Född 1966)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 100 - 8 870 EUR
7 480 - 9 360 USD
Klubbat pris
95 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Nick Brandt
(Storbritannien, Född 1966)

"Wildebeest Arc, Maasai Mara", 2006

Signerad Nick Brandt och numrerad 14/15. Pigment print, bildyta 88 x 137,5 cm.

Proveniens

Iris Gallery of Fine Art, Boston.

Nick Brandt, "On this Earth, a Shadow Falls", 2010, avbildad helsida sid 114.