HELENA BLOMQVIST, fotografi signerad och numrerad 6/6 på etikett a tergo.
"Girl in Mourning", 2008. Signerad Helena Blomqvist och numrerad 6/6 på etikett a tergo. Ur serien "The Last Golden Frog". Total upplaga 6 + 2 AP. C-print, bildyta 110 x 88 cm.
Ej examinerad ur ram.
Angelika Knäpper Gallery, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad helsida.
Helena Blomqvist är aktuell med utställningen "Den stora tystnaden" på Galerie Forsblom i Stockholm, 5 april – 12 maj 2019.