310
1144757

David Hockney

(Storbritannien, Född 1937)
David hockney, "joe mcdonald".

"Joe McDonald"

Litografi, 1976, signerad med blå penna och numrerad 43/99. Utgiven av Gemini G.E.L., Los Angeles och med deras blindstämpel. Bladstorlek 105,5 x 75,5 cm.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

Klubbat pris:
42 000 SEK

Scottish Arts Council 175.

Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)739 96 74 02