312
1136386

Tom Wesselmann

(USA, Född 1931)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Tom Wesselmann
(USA, Född 1931)

"The Smoker", från "An American Portrait"

Screenprint, 1976, signerad i blyerts och numrerad 61/175. 41,5 x 41 cm, bladstorlek 66 x 49,5.