321
1139928

Sam Francis

(USA, 1923-1994)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 320 - 7 100 EUR
5 560 - 7 410 USD
Klubbat pris

Sam Francis
(USA, 1923-1994)

"Cut Throat"

Färglitografi, 1971, signed med blyerts och numrerad 32/62, tryckt av Gemini G.E.L., Los Angeles, med deras blindstämpel a tergo. Bladstorlek 114,5 x 79,5 cm.

Gemini Publication Sequence Number, 312.