338
1134350

Andy Warhol

(USA, 1928-1987)
Andy warhol, "red lenin".
Andy warhol, "red lenin".
Andy warhol, "red lenin".
Andy warhol, "red lenin".
Andy warhol, "red lenin".
Andy warhol, "red lenin".

"Red Lenin"

Färgserigrafi, 1987, signerad av exekutorn för Andy Warhol estate, och med deras stämplade certifikat a tergo, numrerad 114/120 a tergo, tryckt av Rupert Jasen Smith, New York, och med hans blindstämpel, utgiven av Andy Warhol estate, New York. Bladstorlek 100 x 74,8 cm (Arches).

Utropspris:

700 000 - 800 000 SEK

Klubbat pris:
500 000 SEK
Införselmoms

Feldman/Schellmann II.403.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57