37
1143085
Jasper Morrison
(1959-)

sideboard, "Universal system", Cappellini, Italien 1990-tal.

Stomme i plywood, ben i aluminium, höjd 71 cm, bredd 148 cm, djup 40 cm.

Slitage.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 152 - 1 440 EUR

Klubbat pris:
26 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60