9
1142120
Ib Kofod Larsen
(1921-)

sideboard, "FA 66", Faarup Møbelfabrik, Danmark 1960-tal.

Teak, fyra dörrar med bakomliggande hyll- och lådinredning, fyra lådor, benställning samt inredning i jakaranda. Etikettmärkt FAARUP MØBELFABRIK. Höjd 76 cm, bredd 230 cm, djup 49 cm.

Slitage.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

1 919 - 2 399 EUR

Klubbat pris:
18 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Läs mer om CITES-bestämmelser här

Om auktionen
Kontakta specialist
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60