161
1147294

Vivianna Torun Bülow-Hübe

(Sverige, 1927-2004)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Vivianna Torun Bülow-Hübe
(Sverige, 1927-2004)

halssmycke och ring, sterlingsilver och pärlemo, sannolikt 1980-tal.

Stel halsring, vändbart hänge med pärlemo, dito ring, samtliga delar stämplade TORUN 925, halsring med inre omkrets ca 45 cm, ring strl 17,25/ 54.