186
1127824

Barbro Nilsson

(Sverige, 1899-1983)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
72 000 SEK

Barbro Nilsson
(Sverige, 1899-1983)

MATTA, "Krabban", flossa, ca 334 x 296 cm, signerad AB MMF BN

(AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson). Komponerad 1947.

Något slitage, smutsig, fläckar varav några stora. Långsidorna med smärre trampveck, skadade kortsidor, fransar saknas.