202
1131935

GALLERIMATTA, "Enfärgad BV", slätväv, ca 368 x 118 cm, signerad AB MMF BV

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, BV står för beställaren). Vävd 2003 av Anna Håkansson. Grönmelerad botten.

Något slitage och smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar.