Arne Jones E1299
215
1137441

Barbro Sprinchorn

(1929-1973)
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
474 - 569 EUR
543 - 651 USD
Klubbat pris

Barbro Sprinchorn
(1929-1973)

VÄVNAD, "Tema i grå skala", gobelängvariant, ca 78 x 68,5 cm, signerad S

(Barbro Sprinchorn för Märta Måås-Fjetterström AB). Komponerad 1965.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar.