379
1136229

Ove Feuk, par byråar, Nordiska Kompaniet 1960-70-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Vitlackerade trästommar, beslag av mässing, fronten med nio lådor, höjd 71 cm, bredd 107 cm, djup 46 cm.

Slitage.

Ove Feuk var anställd på Nordiska Kompaniet från slutet av 1950-talet fram till att möbelavdelningen lades ner 1991.