394
1146929

Jean Skoglund

(Sverige, 1908-1948)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Jean Skoglund
(Sverige, 1908-1948)

Solnedgång

Signerad Jean Skoglund och daterad -34. Duk 46 x 55 cm.

Proveniens

”Modernismens pionjärer - en avantgardistisk samling”.