628
1137222
Marc Chagall
(1887-1985)

"Die Wollust, III" ur: "Les Sept péchés capitaux"

Signerad i plåten, motivet från 1925, utgiven 1926, Etsning och torrnål i sanguine, plåtstorlek 17 x 11,7 cm. Bladstorlek 25 x 20,5 cm.

Utropspris:

10 000 - 12 000 SEK

956 - 1 147 EUR

Klubbat pris:

Kornfeld 62

Kontakta specialist
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89