629
1153065

Marc Chagall, efter

(Frankrike, 1887-1985)
Marc chagall efter, "carmen".
Marc chagall efter, "carmen".
Marc chagall efter, "carmen".
Marc chagall efter, "carmen".
Marc chagall efter, "carmen".
Marc chagall efter, "carmen".
Marc chagall efter, "carmen".
Marc chagall efter, "carmen".
Marc chagall efter, "carmen".
Marc chagall efter, "carmen".

"Carmen"

Färglitografi, 1967, av Charles Sorlier efter Marc Chagall, signerad med blyerts 200/200. Bladstorlek 100,5 x 65,3 cm (Arches).

Utropspris:

300 000 - 350 000 SEK

28 681 - 33 461 EUR

Klubbat pris:
320 000 SEK

Mourlot, CS 39.

Om auktionen
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89