124
1154826

LJUSSTAKAR, fyra stycken, Ryssland, 1800-talets början, empire.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 700 - 4 630 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Lyrformat skaft. Oval fot med reliefdekor av palmetter. Höjd 19 cm.

En ljusmanschett senare.