129
1098885

VÄGGPENDYL, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Snidat, förgyllt och bronserat foder. Vitlackerad urtavla. Dekor av urna, kannelyrer och lagerhängen. Pendel och nyckel medföljer. Höjd 106, bredd 55 cm.

Dekorkompletteringar.