136
1098204

BORDSPENDYL, empire, 1800-talets början.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 700 - 4 630 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Fanerad med malakit. Beslag av förgylld brons, föreställande Neptunus och hans gemål Salacia. Sockel med paddel, roder och kaveldun. Höjd 42, längd 25, bredd 13 cm. Pendel medföljer. Nyckel finns.