144
1149131

UPPSATSSKÅLSFOT, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Förgylld brons. Tre bacchantinnor på rund sockel med dekor av växtrankor och svanar. Höjd 41, diam 22 cm.

Delar saknas.

Proveniens

Lambohof, Östergötland.