146
1156606

PRYDNADSVASER, ett par, Empirestil, Frankrike, 1800-talets andra hälft, design efter Claude Galle.

Utropspris
50 000 - 55 000 SEK
4 410 - 4 850 EUR
4 600 - 5 060 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Förgylld brons och spräcklig marmor. Dekor av bevingade figurer. Höjd 50,5 cm.

Lagningar.